Székely zászlók kézdivásárhelyen
Székely zászlók lobogtak szombat este Kézdivásárhelyen az egykori Székely Katonanevelde előtt, a világháborús hősök emlékművénél, annak ellenére, hogy Marius Popica, Kovászna megye prefektusa pénteken megtiltotta a korábban meghirdetett székelyzászló-felvonást. Este nyolc órakor mintegy ezer kézdivásárhelyi és felső-háromszéki várakozott az emlékműnél, a rendezvényt Semjén Zsolt magyar miniszeterelnök-helyettes jelenlétében tartották meg. Minden a legnagyobb rendben, az előre meghirdetett program szerint zajlott, az ünnepség előtt a szervezők több száz kicsi székely zászlót osztottak ki a résztvevőknek.
Az egykori kaszárnya homlokzatára egy olyan kétszázötven méteres székely zászlót helyeztek el, amilyent a Székelyek nagy menetelésén is magukkal vittek a tiltakozók. A kézdivásárhelyi Tanulók Klubja fúvószenekarának és mazsorettcsoportjának térzenés műsora után megérkezett a Hősök emlékművéhez a díszvendég, Semjén Zsolt, Magyarország miniszterelnök-helyettese és a kíséretében lévő Zsigmond Barna Pál, Magyarország csíkszeredai főkonzulja, Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, Fejér László Ödön parlamenti képviselő, valamint Antal Árpád és Bokor Tibor, Sepsiszentgyörgy, illetve Kézdivásárhely polgármestere.
Kádár László hagyományőrző huszár őrnagy vezényletével a Székely Virtus Hagyományőrző Egyesület nyolc huszára méltósággal kísérte a helyszínre a két nagyméretű székely zászlót, melyeket a Hazám, hazám című Bánk bán-részlet dallamára vont a magasba Semjén Zsolt és Bokor Tibor, valamint Péter János, Szima Csaba és Lukács Lóránt, a Székely Nemzeti Tanács, a kézdiszéki és a kézdivásárhelyi Székely Tanács képviselője. Bartók Béla Este a székelyeknél című „ősi székely himnuszát” Gergely Zsolt, a Molnár Józsiás-iskola tanulója adta elő, majd Bokor Tibor lépett a székely zászlóval díszített pulpitushoz, emlékeztetve: május 30-án jogerős bírósági ítélettel kötelezték arra, hogy a Gábor Áron térről bevonja a 2013. március 15-én felhúzott székely zászlókat.